گردشگری سلامت در مشهد

گردشگری سلامت در مشهد 

کلانشهر مشهد در شمال شرقی استان خراسان رضوی و دومین شهر پهناور ایران پس از تهران، منطقه ای از شهر مشهد به وسعت 17358 کیلومتر مربع در حوضه کشف شده و در انتهای جنوبی دشت توس واقع شده است.

مشهد، پایتخت معنوی کشور با تاریخ و میراث افتخارآمیز معماری سنتی اسلامی است. به خاطر حرم امام رضا، امام هشتم شیعیان هر ساله میلیون ها نفر از دوستداران و علاقه مندان به ائمه اطهار(ع) برای زیارت و اقامه نماز به حرم مطهر می آیند.

مشهد با داشتن پزشکان مجرب و مراکز درمانی با استانداردهای جهانی یکی از قطب های اصلی گردشگری پزشکی در ایران و منطقه است. این شهر به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری پزشکی در غرب آسیا و خاورمیانه شهرت بسیار خوبی به دست آورده است. در طول توریسم درمانی در مشهد، بیماران فرصت سفر به این مقصد تاریخی و مذهبی و همچنین بهره مندی از خدمات بهداشتی با کیفیت بالا و صرفه جویی در هزینه را دارند. مشهد دارای بزرگترین مراکز ارجاع با بسیاری از بخش ها مانند داخلی، جراحی، چشم پزشکی، اطفال، عفونی، زایمان، کلینیک عمومی، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی، کالبد شکافی حیوانات و بسیاری دیگر است که مجهز به تکنولوژی روز و ابزار مدرن هستند. .

مشهد دارای برخی از بهترین بیمارستان های منطقه است و اکثر بیمارستان های خصوصی آن با استانداردهای کیفی شناخته شده بین المللی در صدر جدول قرار دارند و امکانات اقامتی را ارائه می دهند. مشهد با ارزان‌تر بودن هزینه‌های درمانی، کارشناسان و پزشکان مجرب، به راحتی در زمره مراکز برتر گردشگری پزشکی کشور قرار می‌گیرد. در سال 2014، این شهر شاهد حدود 14000 گردشگر پزشکی بود که به دنبال درمان بودند. هزینه خدمات پزشکی و جراحی در مقایسه با اکثر کشورهای توسعه یافته بسیار پایین است.